Medijų ir informacinis raštingumas

Select your language

MIRKT logai wNiežti rankos spausti nuorodą, viliojančią laimėti milijoną? Sunku atsispirti Arabijos princo palikimui? Nepasiduoti propagandai? Įdomu, kaip saugiai nardyti informacijos vandenyne? Nepasiklysti ir nesuklysti padės bibliotekininkas.

Lietuvos bibliotekose organizuojami nemokami medijų ir informacinio raštingumo kompetencijų tobulinimo (MIRKT) mokymai suaugusiesiems. Išmoksite kritiškai vertinti žiniasklaidos, socialinių tinklų turinį, pasirinkti patikimus informacijos šaltinius, saugiai naršyti internete, įgysite kitų naudingų įgūdžių.

Medijų ir informacinio raštingumo programa bibliotekose

Birželio 20, 27  d. 15.15.15 val. – Mokymų tema Etiškas ir legalus informacijos naudojimas (MIRKT) mokymai.  (Liepų g. 21, Varnėnų k., Veisiejų sen.)

Į mokymus kviečiame registruotis telefonu 0 612 21529,  el. p.ilona.salatkiene@rsvb.lt arba messenger programoje Lazdiju biblioteka -Tavo biblioteka 

 

Visa informacija apie bibliotekų vykdomas medijų ir informacinio raštingumo iniciatyvas, programas – „Biblioteka visiems“  ir specialioje „Facebook“ paskyroje (Medijų ir informacinis raštingumas bibliotekose). 

Dalijamės nuorodomis, kurios gali padėti geriau pažinti informacijos sklaidos ir naudojimo įrankius, teisėtai ir etiškai naudoti medijas:

Very verified – nuotolinis medijų raštingumo kursas
Glass Room
Data Detox Kit – apsauga nuo klaidingos informacijos
„Get Bad News“ interneto žaidimas, per kurį įsijauti į melagienų skleidėjo rolę ir taip supranti, kaip veikia netikri profiliai
UNESCO iniciatyvos, kuriose MIR siekiama mokantis visą gyvenimą (anglų k.)
DIGIRES parengta mokymų medžiaga: „Medijų raštingumas be mitų: Kaip atpažinti tiesą ir atsispirti melui?“
Žaidimas „Legalija” – apie legalų turinio naudojimą

Legali lietuviška muzika ir filmai

Didžiausia legalios lietuviškos muzikos duomenų bazė www.pakartot.lt 
Restauruoti lietuvių dokumentikos filmai
LRT platforma LRT EPIKA
Kino platforma – LIETUVOS KINO FONDAS
Virtualus kino archyvas„Medijų ir informacinis raštingumas: pažintis su naujienomis“. 
Mokymų programa skirta vyresniųjų klasių moksleiviams. Metodinę medžiagą parengė Romas Sakadolskis, 2014 m. Atsisiųskite.