Pradžia

Pasirinkite savo kalbą

 

Stipri biblioteka - stipri visuomenė!

Bibliotekų portalas

Visada su jumis!

Pasinaudokite išplėstine paieška elektroniniame knygų kataloge
Išteklių paieška
 

Renginiai

Kas vyksta šalia

Susipažinkite su renginiais, kuriuos jums siūlo Lazdijų bibliotekos bendruomenė...
Renginiai...
 

Klausk

Lauksime Jūsų klausimų!

Mums visuomet malonu bendrauti su jumis, todėl laukiame jūsų klausimų...
Klausti!
 

Virtualus turas

Apsilankykite virtualiai!

Aplankykite virtualiai Lazdijų biblioteką, o po to - užsukite pas mus...
Aplankyti...
 

Fotografijų paroda  VAIZDAIS PRABILUSI PRAEITIS 

Etninė kultūra - tautos meno įvairovė, visos tautos sukurta, iš kartos į kartą perduodama ir nuolatos atnaujinama kultūros vertybių visuma,  padedanti išlaikyti tautinį tapatumą, etnografinių regionų savitumą.  Laikas negailestingai nusineša į praeitį gyvuosius talentus, etninį paveldą, todėl visais įmanomais būdais būtina fiksuoti, išlaikyti ir perduoti jaunajai kartai.

Lazdijų rajono gyventojams, ypač jaunimui trūksta žinių apie krašto praeitį. Sunku jiems pateikti tikslią ir išsamią informaciją remiantis enciklopedinėmis žiniomis. Taip,  ne atsitiktinai, gimė mintis parengti kilnojamąją fotografijų  ciklą - parodą  „Vaizdais prabilusi praeitis".

Pagrindiniai projekto tikslai ir uždaviniai: Lazdijų rajono gyventojai, jaunimas, mokiniai, studentai susipažintų su kraštu, kuriame gyvena, jo gamta, istorinėmis vertybėmis. Fotografijų ciklas supažindina kitų rajonų, respublikos ir užsienio gyventojus su Lazdijų rajono lankytinomis vietomis, apylinės kraštovaizdžiu, architektūros, etnokultūros paminklais.

Projektą rėmė Lazdijų rajono savivaldybė. Nuotraukų autoriai V. Pavlova ir R. Azlauskas. Fotografijas parodai parengė R. Azlausko I.Į. „Dzūfora".

Projekto organizatoriai - Lazdijų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Aldona Ribinskienė, vartotojų aptarnavimo skyriaus vedėja Vida Kačkauskienė. Projekto vadovė vyr. bibliografė kraštotyros darbui Gita Lukoševičienė.


 •    

  Mes SKAITOME

  „Europos pavasaris“- modernus danų autoriaus Kaspar Colling Nielsen romanas apie keturių žmonių gyvenimo kelią ir europietišką žmogaus laisvę. Kūrinys provokuoja ir verčia permąstyti savo santykį su žmogiškosiomis vertybėmis. Romanas nukelia į Danijos salą Lolandą. Čia telkiasi nauja bendruomenė, kurią sudaro vien tik turtingiausi žmonės bei šalies įžymybės. Lolande jie bando atrasti tradicinio senojo pasaulio gyvenimo būdo privalumų ir moderniausių technologijų dermę.

  Skaitytoja Marija

   

 •    

  Mes SKAITOME

  Elizabeth Strout „Olivija Kiteridž“. Romanas iš atskirų pasakojimų, kuriuos jungia pusamžės moters - Olivijos Kiteridž - paveikslas. Kartais ji aktyviai dalyvauja aprašomoje situacijoje, kartais tik praeina netoliese ar ją pamini kiti veikėjai. Jaučiasi amerikietiška gyvenimo kultūra, o aistros, nusivylimas, pavydas, viltis, meilė - juk tai bendra viso pasaulio žmonėms. Tai knyga apie mažo miestelio gyventojų kasdienybę.

  Skaitytoja Adelė

   

 •    

  Mes SKAITOME

  Sara Collins „Franės Langton išpažintis“. Romanas nukelia į 1826 metų Londoną, kur Franė Langton laukia savo teismo dienos. Mulatė Žudikė - taip ją pakrikštija tuometinė spauda ir visuomenė pasiduoda bangai. Moteris kaltinama tuo, jog nužudė savo šeimininkus - poną ir ponią Benhamus. Tačiau kaip yra iš tikrųjų? Paliesta ir daug įdomių temų susijusių su odos spalva, intelektu ar uždrausta meile.

  Skaitytojas Kęstutis

   

Darbo laikas

Pirmadienį – ketvirtadienį nuo 8.00 iki 19.00 val.
Penktadienį nuo 8.00 iki 17.45 val.

Jaunimo centras dirba:
pirmadienį – ketvirtadienį nuo 10.00 val. iki 19.00 val.
penktadienį nuo 10.00 iki 17.45 val.